Hubení a likvidace mravenců

Větší výskyt mravenců škodí v domě i na Vaší zahradě. Na zahradě mohou způsobit velké škody. Napadají květové pupeny, pochutnávají si na koříncích mladé petržele a mrkve, stejně tak na letničkách.

Mravenec obecný (Lasius niger L.)

Popis: 

Mravenec je drobný, hnědý až šedočerný, nelesklý hmyz. Zadeček, holeně a násadce tykadel má mravenec porostlá odstávajícími štětinkami. Délka těla mravence je cca 2–5 mm.

Čím se mravenec živí?

Mravenec je všežravý druh, který loví hmyz a v domácnostech vyhledává sladkosti. Velkou část potravy tvoří výměšky ze žláz mšic a červců, takzvané medovice. Medovice je hustá lepkavá substance bohatá na cukry vylučovaná stejnokřídlým hmyzem na povrch listů a jehličí, kde se usazuje v podobě povlaku.

Mravenci v bytě

Jak zlikvidovat mravence v domě?

Větší výskyt mravenců škodí v domě i na Vaší zahradě. Na zahradě mohou způsobit velké škody. Napadají květové pupeny, pochutnávají si na koříncích mladé petržele a mrkve, stejně tak na letničkách.

Mravenci v domě pak vyhledávají Vaše zásoby, kradou cukr a stále se vynořují z neznámých míst. Můžete zkusit mnoho přípravků a chemie, které Vám na nějakou dobu mravence vyhubit pomůže, ale ne se 100% jistotou. Tu můžete získat pouze při objednání odborníků na dezinsekci, kde si s proškoleným personálem s mravenci poradí snadno a rychle.

Dá se zbavit mravenců napořád?

Víte kolik mravenců žije v přibližně 10m (průměr) mraveništi? 5–8 milionů mravenců. Ano, to je opravdu mnoho. Představte si, že se u Vás doma objeví hrstka mravenců, pokud jim nebudete věnovat pozornost, každým dnem bude počet přibývat. Pokud Vám už ale mravenci zaplavili domácnost, zbavit se jich není vůbec snadné. Měli byste jednat ihned. Doporučujeme Vám zkontaktovat odbornou firmu, která se specializuje na dezinsekci a pomůže Vám mravence vyhubit. 

Mraveniště

Na mravence v domě platí nejvíce prevence:

  • zakrývat potraviny,
  • udržovat čistotu,
  • likvidace stop po jídle,
  • nasadit aromatické odpuzovače.