Hubení a likvidace hrabošů

Hraboši neutočí pouze na úrodu, ale míří za potravou také do interiérů - kdy? Hlavně v zimě, kdy si pochutnají na Vašich zásobách ve spíži. Účinným způsobem na likvidaci přemnožených hrabošů je kontaktovat profesionály.

Hraboš polní (Microtus arvalis)

Velikost hraboše je mezi 8 až 12 centimetrů a ocas má dlouhý až 3 centimetry s hnědou až šedou barvou. Jak se liší od myši? Kratším ocasem a robustnější stavbou těla. Ušní boltce má poměrně skryté, připomíná tím křečka.

Foto z galerie: Hraboš

Kde hraboši žijí?

Hraboši přežívají v norách. Většinou se nevyskytují sami, ale ve větších koloniích. S hrabošem se nejvíce můžete potkat na Vašem pozemku, kde pravděpodobně zničí Vaší úrodu.

Čím hraboš škodí?

  • pokud máte zeleninu blízko zemi, okouše ji,
  • zlikviduje veškeré výsevy,
  • pochutná si na kořenech rostlin.

Hrozba i pro člověka

Hraboš s sebou může přinést parazity jako blechy či klíšťata a choroby nebezpečné pro člověka.

Hubení hrabošů

Hraboši neutočí pouze na úrodu, ale míří za potravou také do interiérů - kdy? Hlavně v zimě, kdy si pochutnají na Vašich zásobách ve spíži.

Instalace otrávené návnady do pasti na hraboše

Instalace otrávené návnady do pasti na hraboše

Jak lze hraboše vyhubit?

  • Mechanicky (pastičky na hraboše)
  • Chemicky (granule a měkké návnady – jed na hraboše)

Chemické přípravky, které jsou určené pro hubení hrabošů obsahují jak účinné jedy, tak látky, které hlodavce přilákají. Nemusíte se obávat, že jedovatou návnadu pozře jiné zvíře, například Váš domácí mazlíček. Výrobky obsahují hořkou složku, která by měla zamezit tomu, aby návnadu pozřeli. Stejně i Vaše děti.