Dezinsekce - hubení a likvidace hmyzu

Dezinsekce je označení pro soubor metod a prostředků určených k hubení hmyzu a dalších členovců. Zaměřuje se především na hmyz žijící v blízkosti lidí, někdy se však provádí preventivně v přírodě. Hmyz a jiní členovci jsou významným přenašečem chorob a způsobují škodu na potravinách, surovinách, výrobcích apod.

V první řadě si pojďme říct, co pojem dezinsekce znamená

Dezinsekce je označení pro soubor metod a prostředků určených k hubení hmyzu a dalších členovců. Zaměřuje se především na hmyz žijící v blízkosti lidí, někdy se však provádí preventivně v přírodě (např. postřik ploch po povodních k zamezení komáří epidemie). Hmyz a jiní členovci jsou významným přenašečem chorob a způsobují škodu na potravinách, surovinách, výrobcích apod. Zdroj: Wikipedia

Jak se nežádoucího hmyzu zbavit? 

Nejprve je potřeba si ujasnit o jaký hmyz se jedná. V našich podmínkách se v největších případech jedná. Hmyz lze rozdělit na létající a lezoucí:

Lezoucí hmyz:

Létající hmyz: 

Metody likvidace hmyzu

  1. První formou je MECHANICKÁ DEZINSEKCE. Jedná např. o lapače, kde hubíte jednotlivé kusy. Nejčastější forma likvidace v domácnostech. 
  2. Druhou formou likvidace je DEZINSEKCE FYZIKÁLNÍ. Zde se opět bavíme jednoduché formě likvidace hmyzu - vysoká teplota (např. i sluneční záření), ultrazvuk, elektrický proud použitý u pastí. 
  3. Třetí a zároveň ve většině případech nejúčinnější metodou je DEZINSEKCE CHEMICKÁ. Zde se jednorázově nebo pravidelně aplikují různé druhy insekticidů, které zpravidla nežádoucí hmyz vyhubí. Insekticidy je možné koupit, ale používají je především odborné společnosti na dezinsekci. 

Hubení a likvidace mravenců

Hubení a likvidace mravenců

Větší výskyt mravenců škodí v domě i na Vaší zahradě. Na zahradě mohou způsobit velké škody. Napadají květové pupeny, pochutnávají si na koříncích mladé petržele a mrkve, stejně tak na letničkách.

Více informací

Hubení a likvidace vos

Hubení a likvidace vos

Vosy dovedou otravovat, jak se patří. Užitečná, ale stejně ji nikdo nemá rád. Potřebujete pomoct s likvidací? Obraťte se na profesionální DDD firmu!

Více informací

Hubení a likvidace švábů

Hubení a likvidace švábů

Švábi patří mezi nejodolnější a nejpřizpůsobivější druhy hmyzu. Jakmile se vám jednou doma usadí švábi, zbavit se jich může být velmi obtížné. Co vše víme o švábech a jak se jich zbavit?

Více informací