Deratizace - hubení a likvidace hlodavců

Deratizace je proces likvidace potkanů, myší, krys a jiných hlodavců různými prostředky. Deratizace se podle použitých prostředků dělí na mechanickou, chemickou, případně deratizaci dalšími metodami.

Co je deratizace? 

Deratizace je odborný výraz pro hubení hlodavců. Proces hubení a likvidace hlodavců různými prostředky je velice důležitý a kromě ochrany lidského zdraví slouží především k zamezení případných škod.

S hlodavci se můžete setkat v různých prostorách v interiéru i exteriéru, ve skladech a prostorách obývaných a užívaných lidmi či hospodářskými zvířaty.

Nejčastější škody způsobují potkani, myšikrysy nebo hraboši, které lze většinou rozpoznat podle jejich trusu. Již velmi zřídka se objevují krysy

Deratizace se podle použitých prostředků se dělí především na:

  • mechanickou deratizaci (pasti),
  • chemickou (jedy - rodenticity).  

Proces likvidace nežádoucích hlodavců se také z pohledu rozsahu a četnosti dělí na:

  • jednorázovou deratizaci,
  • pravidelnou ohniskovou deratizaci
  • celoplošnou deratizaci. 

Hlodavci 

Hlodavci (Rodentia) jsou zdaleka nejpočetnější řád z celé třídy savců. Většinou jde o menší živočichy. Jejich charakteristickým rysem je tvar a uspořádání zubů. Přední řezáky jsou přeměněny v hlodáky; špičáky chybí úplně. Hlodáky mají přední stranu pokrytou tvrdou sklovinou a zadní stranu mnohem měkčí zubovinou. Díky většímu obrušování měkčí zadní části si zuby udržují stále ostrou hranu. Celý řád čítá přes 2500 žijících druhů. Zdroj a další informace o hlodavcích na Wikipedii.

Likvidaci hlodavců pak je možné řešit svépomocí nebo zavoláním odborné firmy. Níže si přečtěte o jednotlivých škůdcích. 

Trápí mě myši

Trápí mě myši

Myši patří mezi nejčastěji hubené hlodavce. Nejúčinnější metodou likvidace je položení deratizačních stanic a následný monitoring. Pomocí deratizace provedeme likvidaci všech těchto i jiných škůdců.

Více informací

Trápí mě potkani

Trápí mě potkani

Potkani jsou silnější, útočnější dravější a také odolnější než krysy. Na jednoho obyvatele hlavního města připadají zhruba čtyři až pět potkanů.

Více informací

Potřebuji se zbavit krys

Potřebuji se zbavit krys

Krysa není milé domácí zvíře a velice rychle se rozmnožuje. Zbavte se jich rychle a efektivně pomocí profesionální firmy na deratizaci. Škůdce likvidujeme se 100% garancí!

Více informací

Potřebuji se zbavit hrabošů

Potřebuji se zbavit hrabošů

Hraboši neutočí pouze na úrodu, ale míří za potravou také do interiérů - kdy? Hlavně v zimě, kdy si pochutnají na Vašich zásobách ve spíži. Účinným způsobem na likvidaci přemnožených hrabošů je kontaktovat profesionály.

Více informací

Hubení a likvidace hryzců

Hubení a likvidace hryzců

Když se Vám hryzec dostane na zahradu, můžete počítat s velkou pohromou. Pokud si samozřejmě včas neobjednáte odborníky na deratizaci. Pokud nechcete nečinně přihlížet, kontaktujte nás a nechte Vaše starosti na nás.

Více informací

Odchyt a likvidace kun

Odchyt a likvidace kun

Kuny skalní jsou u nás již deset let přemnožené a jejich počty se stále zvyšují. Znečišťují půdy nebo střechy výkaly, ničí izolace, součásti stavby, likviduje kabely v autě. My Vám pomůžeme kunu odchytit a vypustit živou do přírody.

Více informací